RedOx jest inicjatywą studentów i doktorantów zainteresowanych elektrochemią, fotochemią, katalizą i zagadnieniami pokrewnymi. Jego głównymi celami jest poszerzanie wiedzy i umiejętności a także prowadzenie badań podstawowych i wdrożeniowych dotyczących procesów przeniesienia ładunku elektrycznego i materiałów o znaczeniu w elektrochemii. Ponadto misją koła jest rozwijanie życia naukowego studentów, poszerzanie zainteresowań i umożliwienie twórczej pracy.
Ostatnia aktualizacja wpisu – 19.10.2024. Wszystkie aktualizacje wpisu – 30.11.2023, 19.09.2024, 19.10.2024. Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa wyższego otrzymanych w 2024 roku w ramach konkursu „Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego”.
Informacje kontaktowe i strukturalne:
adres e-mail: redox.student@gmail.com
opiekunem Międzywydziałowego Koła Naukowego RedOx jest dr hab. inż. Jacek Ryl, prof. uczelni
Historia Koła Naukowego:
Oferta:
1. Knowledge transfer – wykłady
Cykl wykładów będzie prowadzony przez cały rok akademicki 2023/24, w jego ramach planowane jest zaproszenie naukowców i specjalistów zajmujących się szeroko pojętą elektrochemią.
2. Knowledge transfer – warsztat
Ideą tego wydarzenia jest zapoznanie członków RedOx z zaletami elektrochemii, szczególnie zwracając uwagę na stronę praktyczną. W ramach warsztatów studenci odbędą wycieczki po różnych obiektach badawczych.
3. Nowe życie odpadów organicznych – projekt naukowy
Projekt koncentruje się na pracy w małych grupach przy rozwiązywaniu zadań naukowych. Kilka podzadań tego projektu obejmuje przygotowanie i scharakteryzowanie węgla aktywnego z odpadów i ich wykorzystanie do magazynowania energii, ocenę potencjału kiszonki, jako elektrolitu w różnych procesach lub badania nad wykorzystaniem mocznika do wydzielania wodoru lub ogniw paliwowych.
4. Stwórz własny świat, w którym będziesz przenosił ładunki elektryczne – projekt naukowy
Projekt poświęcony jest wykorzystaniu technologii wytwarzania addytywnego w nauce i życiu codziennym. Członkowie RedOx, dzięki dostępowi do różnych technik druku 3D (FDM, SLA, SLS, DIW) będą mogli wytwarzać własne kompozyty do druku 3D, drukować macierze elektrod, ogniwa wtrysku przepływowego, projektować elektrolizery o różnej hydrodynamice itp.
Baza odnośników:facebook: www.facebook.com/redoxkn