Koło Naukowe „Młodzi o Polityce”

Koło Naukowe „Młodzi o Polityce”

  1. Kontakt z organizacją i podstawowe informacje

Adres mailowy: mlodziopolityceredakcja@gmail.com oraz redakcja@mlodziopolityce.pl

Strona internetowa: https://mlodziopolityce.pl/

Ostatnia aktualizacja wpisu – 19.10.2024. Wszystkie aktualizacje wpisu – 30.11.2023, 19.09.2024, 19.10.2024. Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa wyższego otrzymanych w 2024 roku w ramach konkursu „Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego”.

Profile mediów społecznościowych: 

Facebook: https://www.facebook.com/mlodziopolityce/

X: https://twitter.com/mlodziopolityce

Instagram: https://www.instagram.com/mlodzi_o_polityce/

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/m%C5%82odzi-o-polityce/?originalSubdomain=pl

Aktualny Zarząd: Prezes – Adam August Michalik, Wiceprezeska – Agnieszka Homańska, Sekretarz – Antonina SołtysiakSkarbnik – 

Opiekun Koła: Dr hab. Tomasz Słomka

  1. Historia działalności koła

Młodzi o Polityce to oddolna inicjatywa studentów Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW, której historia rozpoczyna się na przełomie maja i czerwca 2020 roku. Powstała z myślą, aby przyszli studenci, którzy planują zostać analitykami mogli mieć dogodną przestrzeń, w której będą szlifować swój warsztat, gdyż do tej pory jej brakowało. Projekt powstał z potrzeby społecznej. Na początku nie planowano regularnych działań, jakie zaistniały równolegle do jego rozkwitu.

Aby inicjatywa mogła sprawnie funkcjonować, potrzebowała zaangażowanych działaczy. W związku z tym, stworzono formularz zgłoszeniowy, a następnie rozesłano go na różne wydziały. Pozytywnym efektem tego działania było zgłoszenie się zainteresowanych osób, które całkowicie się nie znały.

7 maja 2020 roku ukazał się pierwszy kwartalnik, w pełni zredagowany przez studentów. Z czasem był wydawany regularnie, co wiązało się z jego oficjalnym zarejestrowaniem. Wraz z rozwojem działalności powstawały działy tematyczne obejmujące bardziej wszechstronny i wielowymiarowy zakres merytoryczny. 

W lutym 2021 roku nastąpiła formalizacja inicjatywy i oficjalnie stała się ona kołem naukowym.

Obecnie w projekcie publikuje 40 osób, a od początku jego powstania zaangażowanych było około 80.

Koło chętnie podejmowało i podejmuje współpracę z innymi organizacjami, celem poszerzania horyzontów, wymiany doświadczeń oraz wspólne, nowe inicjatywy. 

  1. Profil Koła Naukowego oraz oferta

Koło Młodzi o polityce to koło nastawione przede wszystkim na rozwój osobisty. Jest to przestrzeń, gdzie studenci mają możliwość trenowania umiejętności pisarskich i redaktorskich, zdobywania doświadczenia na wielu wydarzeniach organizowanych przez koło, jak również współpracę w ramach m.in. Forum Ekonomicznego, Tour de Konstytucja czy Igrzysk Wolności.

Udział w projekcie daje możliwość pogłębiania swojej wiedzy na tematy z zakresu polityki i administracji, stosunków międzynarodowych, nauk o bezpieczeństwie i podobnych naukach społecznych oraz o bieżących wydarzeniach politycznych w Polsce i na świecie. 

Dzięki takim możliwościom studenci zdobywają wszechstronną wiedzę merytoryczną oraz interpersonalną pozwalającą na konfrontację z przyszłymi wyzwaniami i odmiennymi poglądami.

Członkowie dodatkowo mają możliwość prowadzenia wywiadów, organizowania cykli wydarzeń oraz paneli dyskusyjnych otwartych dla osób z zewnątrz. Cykle te dają szansę poznania nowych ludzi. 

  1. Oferta w punktach 

Oferta zewnętrzna 

  • Organizacja wydarzeń: debaty, seminaria, panele dyskusyjne np. ,,O ciszy wyborczej”, „Most pokoleń: przeciwdziałanie dezintegracji społecznej”, ,,dot. obywatelskiej kontroli wyborów”.
  • Prowadzenie warsztatów pt. ,,Organizacja studencka (i nie tylko!) w praktyce. Od grupy nieformalnej do prężnie działającego zespołu”.
  • Cykle wydarzeń; ,,Wspólnie o Ukrainie”, ,,Wspólnie o Polsce”.

Oferta wewnętrzna (dla członków koła)

  • Rozwój osobisty – rozwijanie świadomości i wiedzy, możliwość publikowania własnych artykułów, felietonów, prowadzenie wywiadów.
  • Możliwość bycia częścią delegacji (również z ramienia akredytacji prasowej) na wydarzeniach typu Forum Ekonomiczne w Karpaczu czy Campus Polska Przyszłości.
  • Współpraca z Tour de Konstytucja oraz Igrzyskami Wolności.
  • Nauka organizacji wydarzeń.
  1. Linki do mediów
  • Kwartalnik “Młodzi o polityce”

Link do wszystkich numerów: https://mlodziopolityce.pl/kwartalnik/

  • Raport “Świat według wojny w Ukrainie”:

https://mlodziopolityce.pl/wp-content/uploads/2022/06/Swiat-wobec-wojny-w-Ukrainie.pdf

KOŁA NAUKOWE

UDOSTĘPNIJ TE
INFORMACJE