Koło Naukowe Rozwoju Osobistego

Koło Naukowe Rozwoju Osobistego

  1. Kontakt z organizacją i podstawowe informacje

Adres mailowy: kontakt@knro.uek.krakow.pl

Strona internetowa: https:///knro.uek.krakow.pl/

Profile w mediach społecznościowych:

Instagram: https://www.instagram.com/knro.uek/

Facebook: https://www.facebook.com/KoloNaukoweRozwojuOsobistego

Adres siedziby:  Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ul. Rakowicka 27, 31-510 Kraków

Ostatnia aktualizacja wpisu – 19.10.2024. Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa wyższego otrzymanych w 2024 roku w ramach konkursu „Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego”.
Aktualny Zarząd:

Zarząd wąski:

Prezes – Kacper Blaszke

Wiceprezeska ds. Finansów – Oliwia Pyta

Wiceprezeska ds. HR – Milena Szul

Wiceprezeska ds. Procesów – Tatiana Przydatok

Wiceprezeska ds. PR – Julia Armatyńska

Wiceprezeska ds. Marketingu – Magdalena Stanek

Doradca Zarządu ds. Alumnów – Karol Małecki

Koordynatorzy projektów:

Koordynatorka projektu Badania KNRO – Izabela Szpyra

Koordynatorka projektu BusinessWomen – Wiktoria Kunc

Koordynator projektu Szkolenia Językowe – Olaf Śliwa

Koordynator projektu Sztuka (w) działania(ch) – Kacper Piotrowski

Koordynator projektu Trenerzy KNRO – Omar Thiaw


Opiekun Koła: dr Sylwia Wiśniewska Pomocniczy Opiekun Koła: dr. Robert Szydło                                          

  1. Historia działalności Koła:

W maju 2011 r. Robert Szydło i Marek Koczyński założyli organizację studencką KNRO, opartą na „learning by doing” i „studenci studentom”. Początkowo skupiali się na trenerstwie i coachingu. W 2011/2012 koło postawiło sobie za cel zorganizować pierwszą ogólnopolską konferencję coachingową. W latach 2011-2012 przeprowadzili wiele projektów, m.in. warsztaty w liceach, szkolenia dla studentów i warsztaty Wspaniały Mówca.

W 2013 roku odbyły się dwie pierwsze edycje Szkoleń Językowych. W 2014 KNRO przeszło odmianę, rozszerzając swoje cele na rozwój osobisty. Między 2015 a 2017 rokiem nowym opiekunem naukowym stała się dr Sylwia Wiśniewska, a mgr Robert Szydło – opiekunem pomocniczym. Rozpoczęto projekty Case Club i Badania KNRO.

W 2018/2019 ruszył projekt BusinessWomen, skupiający się na kobietach, ale został zawieszony w 2019. W 2020, z powodu pandemii, wszystkie działania przeniesiono online, ale kontynuowano prace. Wznowiono projekt BusinessWomen i rozpoczęto projekt Liga Rozwoju.

Zakończone projekty KNRO to m.in. Żywa Biblioteka, Escape Room, Akademia Sukcesu, Ideas, KNRO Adventures, Brain-up, Marketing oraz 30/2.

  1. Profil Koła Naukowego: 

Koło Naukowe Rozwoju Osobistego działające przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie tworzy zintegrowane środowisko zdobywania wiedzy i rozwoju praktycznych umiejętności. Szczyci się otwartością na każdego studenta, a wizją jaka im przyświeca jest otwarta sieć zdobywania wiedzy, umiejętności i doświadczeń. Swoją działalność opierają na hasłach “Studenci studentom” oraz “Ile bierzesz, tyle dajesz”. Profil tej działalności jest mieszany, łączy zarówno działalność zewnętrzną – otwartą dla wszystkich ludzi, jak i wewnętrzną – skupioną głównie na studentach zapisanych do koła.

  1. Oferta w punktach (streszczenie informacji):
  • Businesswomen – projekt ten nieprzerwanie działa od 2020 r. tworząc społeczność dedykowaną rozwojowi młodych kobiet. Projekt zapewnia kobietom rozwój w biznesie i daje im przestrzeń do nauki i wzajemnej inspiracji oraz wsparcia. Poprzez bezpieczną przestrzeń i organizację wielu wydarzeń zapewniają uczestniczkom i uczestnikom narzędzia i miejsce do rozwoju. Zapewnia wyniesienie wielu umiejętności, jak np. planowania i organizowania wydarzeń dla studentek, kontaktu z partnerami zewnętrznymi czy zarządzania social mediami.
  • Badania KNRO –  to naukowe badania, od naukowych metod po analizę danych. Członkowie rozwijają się, ucząc się metodologii i tworząc własne badania. Organizują liczne wydarzenia, jak Research Corner i inne konferencje. Projekt zaspokaja ciekawość świata i pozwala poszukiwać odpowiedzi na nurtującę pytania. Dzięki udziale w tym przedsięwzięciu uczestnicy nauczą się chociażby pracy w zespole, korzystania z profesjonalnego oprogramowania statystycznego, czy organizowania i promowania konferencji naukowych.
  • Szkolenia językowe –  to znaczący projekt językowy w Polsce, przyciągający ponad 500 uczestników, którzy eksplorują ponad 20 różnych języków. Charakteryzuje się różnorodnością i elastycznością, ponieważ prowadzący dostosowuje styl zajęć do preferencji uczestników. Organizowane są również wieczorki kulturowe, by dowiedzieć się więcej o różnych kulturach. Choć projekt jest głównie dla studentów, nie wyklucza uczestnictwa osób spoza uczelni, promując naukę języków i rozwijanie wiedzy przy jednoczesnym ciekawym spędzaniu czasu. Wyniesiemy m.in: umiejętność krytycznego myślenia, szukania kreatywnych rozwiązań, czy zarządzania sobą w czasie.
  • Sztuka (w) działania(ch) – projekt tworzący sieć akceptacji, inspiracji, wsparcia w trakcie którego poruszane są tematy ważne dla społeczeństwa, a jednak często pomijane. W trakcie uczestnictwa wyniesiemy takie cenne lekcje jak np.: zarządzanie mediami społecznościowymi, współpracy międzyprojektowej, pracy w zespole artystycznym i wiele więcej. 
  • Trenerzy KNRO – członkowie projektu uważają, że umiejętności z zakresu kompetencji miękkich są dzisiaj istotne i czerpią satysfakcję z ich przekazywania. Jako trenerzy głównie szkolą w tym obszarze. Członkowie projektu zdobywają wiedzę i doświadczenie od bardziej doświadczonych kolegów. Dołączając do projektu, można prowadzić szkolenia dla studentów lub uczniów po okresie przygotowawczym i współpracy z innymi. Projekt zapewnia rozwinięcie chociażby umiejętności występowania publicznego, pracy w zespole czy przygotowywania i przeprowadzania merytorycznych szkoleń.

5.    Linki do mediów i informacji dodatkowych:

Relacja z Debaty Oksfordzkiej organizowanej przez Koło: https://www.youtube.com/watch?v=aBcKgEYYdtM

KOŁA NAUKOWE

UDOSTĘPNIJ TE
INFORMACJE