Koło Naukowe Studentów Historii Sztuki UAM

Koło Naukowe Studentów Historii Sztuki UAM

Kontakt z organizacją i podstawowe informacje

Adres mailowy: kolo.shs@gmail.com

Strona internetowa: https://arthist.amu.edu.pl/studia/kolo-naukowe/

Facebook – https://www.facebook.com/groups/295707239061/

Instagram – https://www.instagram.com/sztuczny_element/

Adres siedziby: Instytut Historii Sztuki UAM, Al. Niepodległości 4, 61-874 Poznań


Opiekun Koła:
dr Dorota Molińska

Profil Koła Naukowego oraz oferta:

Koło Naukowe zrzesza studentki i studentów wszystkich lat historii sztuki i prowadzi ożywioną działalność nastawioną na poszerzanie i pogłębianie wszechstronnych zainteresowań swoich członków. W trakcie roku akademickiego organizowane są regularne spotkania, wizyty w muzeach, instytucjach kultury i wspólne wyjścia na wystawy. Naukowy wymiar funkcjonowania Koła realizowany jest poprzez odczyty opracowywane przez jego członków, wykłady pracowników Instytutu i zapraszanych gości oraz współpracę z instytucjami zewnętrznymi m.in. oddziałami Muzeum Narodowego czy Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu. Koło ma na swoim koncie również przygotowanie kilku ogólnopolskich konferencji naukowych np. tegorocznej studencko-doktoranckiej konferencji „Sztuka Codzienności – Codzienność Sztuki” (2020).

Ponadto ważnym elementem aktywności Koła są organizowane corocznie pod kierunkiem pracowników dydaktycznych Instytutu krajowe i zagraniczne objazdy zabytkoznawcze. W ostatnich latach członkowie Koła udali się między innymi do Włoch, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Rosji, Hiszpanii, Grecji, Austrii i Francji.

Niebagatelne znaczenie dla jego działalności ma również aspekt koleżeńsko-towarzyski; stałą tradycją jest wyprawiana w okresie bożonarodzeniowym Wigilia oraz doroczne, organizowane od kilkunastu lat amatorskie koncerty znane jako „Muzykowanie Historyków Sztuki”.

Oferta w punktach (streszczenie informacji):

Oferta zewnętrzna:
organizacja konferencji naukowych, organizacja wykładów pracowników Instytutu oraz zaproszonych gości, współpraca z instytucjami zewnętrznymi m.in. oddziałami Muzeum Narodowego czy Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu
Oferta wewnętrzna (dla członków Koła):
czynny udział w konferencjach naukowych, udział we wspólnych wyjściach na wystawy, do instytucji kultury oraz do muzeów, udział w krajowych i zagranicznych objazdach zabytkoznawczych, możliwość realizowania swoich muzycznych pasji w ramach amatorskich koncertów organizowanych w kole.

KOŁA NAUKOWE

UDOSTĘPNIJ TE
INFORMACJE