Kontakt z organizacją i podstawowe informacje
Adres mailowy: tangram@amu.edu.pl, mnowicki@amu.edu.pl
Strona internetowa: https://wse.amu.edu.pl/dla-studenta/dzialalnosc-studencka/kola-naukowe/kolo-naukowe-historii-kultury-i-edukacji; https://historiawychowania.amu.edu.pl/kolo.html?fbclid=IwY2xjawFnc2pleHRuA2FlbQIxMAABHeSyCvuk3jNSF2YrOBEAhKpzLuCrNi2SEWQ9JnB6ZXkxE4phvoo6RUH3dw_aem_jFOMeGR8yDYdTNx16Tb9Zw
Profile w mediach społecznościowych:
Facebook – https://www.facebook.com/profile.php?id=100054172107158
Adres siedziby: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Studiów Edukacyjnych, ul. Szamarzewskiego 89, 60-568 Poznań
Aktualny Zarząd:
Prezes: Agata Cieślik
Opiekun Koła: prof. UAM dr hab. Krzysztof Ratajczak, dr Michał Nowicki
Historia działalności Koła:
Studenckie Koło Naukowe Historii Kultury i Edukacji jest jednym z najstarszych kół naukowych funkcjonujących na Wydziale Studiów Edukacyjnych – działa nieprzerwanie od 1998 r. Koło wychowało już trzech doktorów i niezliczone rzesze magistrów nauk wszelakich. .Działalność Koła ma na celu wzbogacenie wiedzy historyczno-pedagogicznej, która nakierowana jest na nabywanie nowych kompetencji, które przekładają się na każdą dziedzinę naszego życia.
Profil Koła Naukowego oraz oferta:
Działalność koła opiera się w znacznej mierze na prowadzeniu działalności naukowo badawczej, co wiąże się z cotygodniowym wygłaszaniem referatów samodzielnie przygotowanych przez członków Koła, czy wygłaszaniem referatów na Konferencji Organizacji Studenckich organizowanej przez nich na Wydziale Studiów Edukacyjnych.
Członkowie i członkinie koła zajmują się także organizacją Konferencji Naukowej z cyklu „Edukacja wczoraj, dziś i jutro”, a obok tego – prowadzeniem seminariów i szkoleń o charakterze tak wewnętrznym jak i dostępnym dla innych chętnych studentów. W ramach swojej działalności koło organizowało także tematyczne gry terenowe.
Wśród opracowywanych w ramach koła tematów znajdują się takie jak: Cele wychowania w staropolskich szkołach średnich; cz. 1: Akademia Lubrańskiego”; „Media w edukacji. Czy jesteśmy świadkami rewolucji?”; Do czego można wykorzystać statystykę w badaniach historyczno-pedagogicznych?”; „Edukacja, klasa i kultura w epoce Wiktoriańskiej”; „Narodziny podstaw pedagogiki nowożytnej”; „Mindfulness”, czy “Problem edukacyjnej sytuacji człowieka w perspektywie transhumanizmu”.
Na stronie koła znajdziemy informację także o dotychczas zorganizowanych konferencjach. Wśród nich można wyróżnić organizację Konferencji Naukowej z okazji 25-lecia funkcjonowania Studenckiego Koła Naukowego Historii Kultury i Edukacji, pt. „Rodzina a społeczeństwo, społeczeństwo a rodzina”, czy organizacja IX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu Edukacja wczoraj, dziś i jutro, pt. „Rodzina a społeczeństwo – ewolucja rodziny. Od starożytności do współczesności”.
Oferta w punktach (streszczenie informacji):
Oferta zewnętrzna: organizacja konferencji naukowych (w tym ogólnokrajowych), organizacja seminariów i warsztatów.
Oferta wewnętrzna (dla członków Koła): czynny udział w konferencjach naukowych, udział w wewnętrznych seminariach i warsztatach, regularne spotkania i praca badawcza