POZNAJ OFERTĘ KOŁA!
- Kontakt z organizacją i podstawowe informacje
Adres mailowy: koloanalizuw@gmail.com
Strona internetowa:
Profile mediów społecznościowych:
Facebook: https://www.facebook.com/KoloAnalizMiedzynarodowychUW
Instagram: https://www.instagram.com/koloanalizuw/
Adres siedziby:
Aktualny Zarząd: Prezeska: Justyna Smoleń
Wiceprezes: Tomek Zduńczyk
Wiceprezes: Michał Witak
Członek zarządu: Maciej Ulbricht
Opiekun Koła: Dr hab. prof. UW Marek Madej
- Historia działalności koła
W roku akademickim 2020/2021 rozpoczęli autorski podcast ,,Światowid”. W programie dyskutują nie tylko we własnym gronie, ale również z naukowcami i ekspertami na tematy związane z globalną polityką. Od czasu powstania podcastu opublikowanych zostało 10 odcinków. Są one dostępne na platformach takich jak YouTube, Spotify, Google Podcasts i Apple Podcasts.
- Profil Koła Naukowego oraz oferta
Koło Analiz Międzynarodowych UW to nie tylko miejsce dla studentów zainteresowanych stosunkami międzynarodowymi, jest to również organizacja, która wspiera ich rozwój zarówno pod względem analitycznych umiejętności, jak i zdolności interpersonalnych. Dołączając do Koła, studenci mają możliwość aktywnego uczestnictwa w analizie globalnych wydarzeń, zdobycia praktycznych kompetencji i uczestnictwa w ważnych dyskusjach na temat polityki światowej.
Praca redakcyjna Koła koncentruje się na tworzeniu analitycznych treści z obszaru stosunków międzynarodowych. Regularnie analizują ważne wydarzenia na świecie oraz przeprowadzają przeglądy prasy.
Koło organizuje różnorodne wydarzenia, takie jak spotkania z ekspertami z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych oraz seminaria na temat sytuacji społeczno-gospodarczej, przykładowo w krajach jak USA, Wenezuela i Brazylia. W przeszłości wspólnie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych przeprowadzili projekty skupiające się na pomocy rozwojowej i współpracy międzynarodowej.
Organizacja stawia na praktyczne umiejętności, współpracują z Google News Lab i stowarzyszeniem Demagog, organizując szkolenia z zaawansowanych narzędzi wyszukiwania informacji, fact-checkingu i weryfikacji informacji.
- Oferta w punktach
Oferta Wewnętrzna:
- Uczestniczenie w regularnych dyskusjach grupowych na temat najważniejszych wydarzeń na świecie.
- Organizacja wyjść, konferencji oraz spotkań integracyjnych dla członków Koła.
- Współpraca z Ministerstwem Spraw Zagranicznych w ramach projektów badawczych oraz organizacja cykli seminariów z ekspertami z MSZ.
- Projekt Dyploma(k)cja: współpraca z innymi kołami naukowymi, owocująca spotkaniami z misjami dyplomatycznymi w Warszawie i poznawaniem dyplomacji “od środka”.
- Spotkania z dyplomatami, m.in. byłym Ambasadorem RP w USA Ryszardem Schnepfem, dr Joanną Gocłowską-Bolek, Mileną Łukasiewicz, dr Agatą Błoch oraz Maciejem Okraszewskim.
Oferta Zewnętrzna:
- Organizacja seminariów online z zaproszonymi gośćmi ze środowiska naukowego oraz eksperckiego; ,,Jak zostać dyplomatą? Droga do aplikacji dyplomatyczno-konsularnej”, ,,Czy ktoś może pokonać Emmanuela Macrona? Wybory prezydenckie we Francji 2022”.
- Przeprowadzanie szkoleń i warsztatów z fact-checkingu, analizy danych oraz bezpieczeństwa cybernetycznego we współpracy z renomowanymi organizacjami zewnętrznymi.
- Linki do mediów i ciekawostek
- https://www.facebook.com/events/808497010176957/?ref=newsfeed – otwarte wydarzenie pt. ,,Jak zostać dyplomatą? Droga do aplikacji dyplomatyczno-konsularnej”.
- https://open.spotify.com/show/5bAvBl4EZq45T0Q4x9XG9L?si=40f1a2a7226c4c3c – podcast ,,Światowid”.
- https://www.facebook.com/photo/?fbid=623447433152569&set=a.546350944195552 – spotkanie z misją dyplomatyczną w ramach projektu Dyploma(k)cja.
kn analiz to nie tylko miejsce dla studentów wspiera umiejętności jak i zdolności interpersonalne
Koło Analiz Międzynarodowych UW to nie tylko miejsce dla studentów zainteresowanych stosunkami międzynarodowymi, jest to również organizacja, która wspiera ich rozwój zarówno pod względem analitycznych umiejętności, jak i zdolności interpersonalnych.