Studenckie Interdyscyplinarne Koło Naukowe Dydaktyki Matematyki

Studenckie Interdyscyplinarne Koło Naukowe Dydaktyki Matematyki

Kontakt z organizacją i podstawowe informacje

Adres mailowy: studmat@wmi.amu.edu.pl

Strona internetowa: https://studmat.wmi.amu.edu.pl

Profile w mediach społecznościowych:

Facebook – https://www.facebook.com/studmat/?locale=pl_PL

Instagram –

Adres siedziby: Koło Naukowe StuDMat

Wydział Matematyki i Informatyki UAM

ul. Uniwersytetu Poznańskiego 4, 61-614 Poznań


Aktualny Zarząd:

Klaudia Majik (prezeska Koła)

Marcelina Woźniczak (wiceprezeska Koła)

Alicja Dąbrowska (wiceprezeska Koła)


Opiekun Koła:
prof. UAM dr Edyta Juskowiak (opiekunka naukowa Koła)

Historia działalności Koła:

Profil Koła Naukowego oraz oferta:

Koło powstało by stwarzać okazję do rozwoju pracy naukowej i twórczej. Kluczową sprawą jest bowiem możliwość swobodnej wymiany poglądów naukowych oraz podnoszenia poziomu wiedzy z zakresu dydaktyki matematyki i nauk z nią powiązanych wśród członków Koła. Działalność koła można jednak podzielić na trzy części: naukową, popularyzacyjną i samorozwojową.

Studenckie Interdyscyplinarne Koło Naukowe Dydaktyki Matematyki organizuje i inicjuje warsztaty, seminaria i szkolenia poświęcone wybranym zagadnieniom z dydaktyki matematyki i nauk z nią powiązanych. Oczywiście obok samej organizacji członkowie i członkinie koła biorą czynny udział w wydarzeniach naukowych wygłaszając referaty.

Celem koła jest także popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół, które zainteresowane są współpracą z kołem. Cel ten realizowany jest poprzez wsparcie edukacji matematycznej w szkołach, ale także organizację imprez i projektów matematycznych.

Także członkinie i członkowie koła mają okazję do poszerzania wiedzy z zakresu dydaktyki matematyki i matematyki w ogóle. Koło współpracuje z innymi pokrewnymi instytucjami i organizacjami, inicjuje seminaria i warsztaty, a także pracuje w grupach prowadzących badania nad dydaktyką matematyki.

Oferta w punktach (streszczenie informacji):

Oferta zewnętrzna:
organizowanie konferencji naukowych, współpraca ze szkołami w zakresie wsparcia edukacji matematycznej, organizowanie imprez i wydarzeń popularyzujących matematykę.

Oferta wewnętrzna (dla członków Koła): czynny udział w konferencjach naukowych, udział w warsztatach, seminariach organizowanych w ramach koła, możliwość organizacji wydarzeń popularyzujących naukę, możliwość zdobywania praktyki dydaktycznej we współpracy ze szkołami.

Linki do mediów i ciekawostek:

(podsumowanie ostatniej edycji matematycznej gry miejskiej) https://www.facebook.com/share/p/1Fh8xhALe7/

KOŁA NAUKOWE

UDOSTĘPNIJ TE
INFORMACJE